Wojciech Wasiukiewicz

Wiceprezes Zarządu

Absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, magister inżynier o specjalizacji elektronika. Od 1993 roku członek zespołu CrossComm Corporation, firmy projektującej i produkującej routery sieci komputerowych, w roli inżyniera ds. oprogramowania.

Od 1996 roku pełnił funkcję kierownika projektów urządzeń sieciowych w firmach CrossComm Corp. i Olicom AS. W roku 1999, po przejęciu gdańskiego zespołu Olicomu przez Intel Corporation, objął stanowisko menedżera ds. Software Development i Program Managera w oddziale Intel Corp. w Gdańsku (Intel Technology Poland Sp. z o.o.).

Od 2004 roku pracował na stanowisku R&D Engineering Managera w dywizjach Wireless Products i Modular Communications Platforms Intela, odpowiadając za rozwój i utrzymanie grupy produktów tych dywizji. W latach 2008 - 2010 sprawował funkcję dyrektora ds. Badań i Rozwoju w Vector Sp. z o.o. - firmie projektującej, produkującej i sprzedającej aktywne elementy infrastruktury sieci telekomunikacyjnych. Od 2011 roku jest Wiceprezesem Zarządu Solwit SA ds. Rozwoju Technologii i Oprogramowania.